ambasada e kosoves ne tirane Të pranishëm në këtë aktivitet ishin mjaft personalitete të politikës shqiptare, por edhe përfaqësues të diplomacisë dhe mediumeve, si dhe shumë figura të tjera të cilat kanë dhënë kontribut të çmuar në shpalljen e pavarësisë Ambasada e Kosovës në Shqipëri njofton se që nga sot ka hapur Librin e Zisë me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi më 21 gusht. Në postimin e ambasadës thuhet që nëpunësit publikë duhet të shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë dhe jo jashtë saj. 1:24. Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Sipas agjendës zyrtare që ka dërguar qeveria e Kosovës, Kurti ishte paraparë që të shihej me Erion Veliajn në ora 11:55 minuta. Pak ditë pas vizitësë kryeministrit shqiptar në Serbi, qeveria e Kosovës përkrah qëndrimet e Ramës, duke i cilësuar ato si dinjitoze dhe të suksesshme. com “Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë njofton qytetarët se për shkak të masave të reja kundër përhapjes së virusit Covid-19 të ndërmarra nga qyteti i Vjenës dhe landeve Austria e Ulët, Burgenland si dhe me rastin e festës se Pashkëve, nga data 1 deri më 11 Prill 2021, shërbimet konsullore do të ofrohen vetëm për Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për Koha ditore) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas tërmetit që goditi Republikën e Shqipërisë. Ambasada e Kosovës në Tiranë, pothuajse për afro një muaj ka mbetur pa të zotin e shtëpisë. Në një njoftim të Qeverisë shqiptare bëhet e ditur se mbledhja do të zhvillohet më 2 tetor në orën 11:00, në ‘Pallatin e Kongreseve’. Shtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri, Turqi, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi dhe Ishujt Maldive. Ambasada e Kosovës në Izrael, në dorë të Albin Kurtit. “Nëse do të vijë deri te ftohja e raporteve në relacionin Turqi- Kosovë, atëherë besoj se shumë më tepër do të humbë Turqia sesa Kosova. Për të udhëtuar në vende tjera, shtetasve kosovarë iu lëshohet viza në Ambasadat e këtyre vendeve ose në Ambasadat përgjegjëse për lëshimin e vizave përkatëse. Raporto Ambasada e Slovenské veľvyslanectvo v Albánsku / Ambasada e Sllovakisë ne Shqipëri. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Ambasada ruse në Tiranë ka publikuar sot në faqen e vet në Facebook, një reagim ndaj një shkrimi të publikuar në gazetën “Koha Jonë”. Shkrimi në fjalë i atribuon Rusisë autorësinë e planeve për rishikim kufijsh në Ballkan, pra edhe mes Kosovës dhe Serbisë. “Kurti e falënderoi ambasadorin për urimet dhe për përkrahjen e vazhdueshme […] Shtetet e Bashkuara dhe Guatemala janë të vetmet vende tjera që kanë ambasada në Jeruszalem. gov për Ambasada e Kosovës në Shqipëri njofton se që nga sot ka hapur Librin e Zisë me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi më 21 gusht. Ambasada e ShBA-së në Kosovë, përmes një postimi në Twitter ka thënë se është e kotë që qeveria e Kosovës të organizojë mbledhje jashtë Kosovës. Ambasada e Kosovës në Shqipëri organizoi pasditen e sotme në Tiranë një pritje me rastin e 7-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku merrnin pjesë përfaqësues të lartë të politikës shqiptare e kosovare, si dhe diplomatë të huaj të akredituar në Tiranë. Ajo ka thënë se është krenare dhe nderi më i madh në jetën e saj që do të shërbej si ambasadore. Këtë takim shumë të rëndësishëm, e ka përshëndetur me një letër, edhe shkrimtari ynë i njohur, Ismail Kadare. Tutje Serwer ka … Ambasada Kosovare në Itali gjendet në Romë, kryeqyteti Italian. Category: Ambasada e Izraelit ne Shqiperi Kryegjyshi Botëror pret ambasadorin Gendler: Izraeli mund ta ndihmojë Shqipërinë me vaksina kundër Covid! Kryegjyshi Botëror Dede Edmond Brahimaj, Kryetar i Këshillit Ndërfetar të Shqipërisë, priti në selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ambasadorin e Izraelit Noah Pastebin. net/us/ Ambasada e Republikës së Kosovës në Riad Diplomatic Quarter, Block2, Public Pension Agency, Al fazare Plaza, Floor 1, Office Nr. +33 (0) 145 00 02 40. Në njoftim thuhet se ata që nuk … Zbulohet harta e 1455 në Romë: Ballkani quhej “Scanderbego” Shqipëria, 12 vite anëtare në NATO, Ambasada amerikane: Mund të mbështeteni tek Amerika, ashtu si Amerika mund të mbështetet te ju! Macron letër Kurtit: Shpresoj që ta vazhdoni dialogun me Serbinë, do t’ju mirëprisja në Paris për të folur rreth kësaj teme Shqiperi. 74. Për rëndësinë e njohjes së Kosovës nga Izraeli dhe për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve, është shprehur qartë Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kjo është shprehur edhe në letrën që ai ia ka dërguar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar zëdhënësi i këtij subjekti politik, Përparim Kryeziu. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. 2020) Ambasada e Belgjikës në Sofje (Bullgari) përfaqëson misionet diplomatike të Mbretërisë së Belgjikës në Bullgari, Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri. 801 Second Avenue, Suite 405 New York, NY 10017/Shtetet e Bashkuara të Amerikës e-mail: visa. se www. Prej shumë vitesh Italia është një nga vendet mbështetëse të shtetit dhe qytetarëve të Kosovës nëpërmjet shumë donacioneve dhe investimeve në fusha të ndryshme ndërsa lidhjet ndernjerëzore ndërmjet dy vendeve janë vendosur prej shekujsh, lidhje të cilat i ka favorizuar afërsia gjeografike dhe aspektet Duke thënë se “perspektiva evropiane e Kosovës është reale e jo abstrakte“, Stano ka folur për ndihmën financiare të deritashme të BE-së në Kosovë “që nga viti 2007 e deri më sot BE ka investuar gati 2 miliardë euro për të ndihmuar Kosovën, për të përmirësuar jetën e kosovarëve, infrastrukturën etj”. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i paraparë që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, […] Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Tirana, Albania. Presidenti i SHBA Joe Biden, më anë të një letre urimi, i kërkoi presidenti serb Aleksandër Vuçiç njohjen e ndërsjellë midis Serbisë dhe Kosovës. “Unë personalisht preferoj që ambasada të mos vendoset në Jerusalem – gjëja kryesore është njohja nga Izraeli, kjo ia vlen diçka”, tha ai. Përveç kësaj ambasade, Belgjika në Kosovë përfaqësohet nga zyra diplomatike (me kompetenca konsullore) ndërsa në Shqipëri dhe Maqedoni përmes konsullatave të nderit. 10014 “. Me rastin e festave zyrtare, ambasada do të jetë e mbyllur të premten, 2 Prill 2021 dhe të hënën, 5 Prill 2021. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. +32 2 640 28 58 Për urgjencë +32 488026890 embassy. Presidenti Obama iu bashkua sot një takimi midis Zëvendës Presidentit Biden dhe Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lexoni Listën e Kategorive të Vizave në faqen usvisas. ch. 506 likes · 2 talking about this · 7 were here. net http://www. Kanali Shtate. 2015 / Ministria e Punëve të Jashtme / Ambasada e Republikës së Kosovës në Bernë / Të gjitha të drejtat e Ambasada e Kosovës is a embassy (en) located in Tiranë. riyadh@rks-gov. 130 likes · 5 talking about this · 1 was here. Ambasada e Kosoves ne Izrael; Lajme nga Kosova; Bet Israel Kosovo; Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. E Premte, 18 Dhjetor, 2020 Qëllimi i udhëtimit tuaj dhe të tjera fakte do të përcaktojnë llojin e vizës që ju duhet sipas ligjit amerikan për emigrimin. : +355 4 238 06 50 Fax: +355 4 238 06 60. Top News - Prishtinë, ambasada turke: Kundër misionit të Kosovës Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës i ka uruar fat kombëtares së Kosovës duke postuar një flamur gjigant të Kosovës në llogarinë e saj në Facebook. 15,549 likes · 53 talking about this. Ambasada e Kosovës në Tiranë ka organizuar një pritje pasditen e sotme në prag të 7 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së vendit tonë. Kundër sfondit të këtij sigurimi të palës shqiptare, dyshohet dëshira për Në media sot u aludua se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka anulluar takimin me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. “Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në […] Gërxhaliu shprehet se shteti i Izraelit ka vendosur për vendin se ku do të vendoset Ambasada e Kosovës dhe se për këtë gjë, Turqia duhet të tregojë mirëkuptim. al Ambasada e Kosovës në Tiranë, Tirana, Albania. Ky e-mail do ti dërgohet direkt biznesit "Ambasada e Malit të Zi" DËRGO. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. net. Bëni kujdes nga mashtrimet. gov. Në postimin e ambasadës thuhet që nëpunësit publikë duhet të shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë dhe jo jashtë saj. Idenë e Haradinajt ambasada ruse e sheh si provokim dhe shtantazh politik. Vendi i punës: Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. Korea (Democratic People's Republic of) You need a visa to visit or transit Kosovo. Shoqata shqiptare në Amerikë “Vatra” reagon për çështjen e hapjes ose jo të ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Të gjitha shërbimet rutinë të vizave joimigruese janë pezulluar. 01. Ambasada kujton fjalimin e ish-presidentit amerikan, George W. Sipas “Israel Hayom” ceremonia do të zhvillohet të hënën, më 15 mars në Jeruzalemin qendror, në prani të diplomatëve të vjetër nga të dy vendet. net/fr/. Ditën e sotme në Shqipëri ka nisur procesi i vaksinimit masiv për të moshuarit mbi 70 vjeç me vaksinën kineze Sinovac. Pastebin is a website where you can store text online for a set period of time. Pas arritjes së marrëveshjes dhe nënshkrimit të saj me Rrjetin e Sistemit të Transmisionit të Operatorëve – ENTSO-E, KOSTT do të menaxhojë kapacitetet e … Historia e hebrenjve; Kosove. Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara së fundi ka njoftuar se afati i fundit për të blerë biletat e udhëtimit Dubai-Tiranë, është deri nesër në ora 10:00. Ndër të tjera dy kryeministrat do të nënshkruajnë një deklaratë të […] Ambasadori izraelit në Tiranë: Kosovën e njohim në javët e ardhshme, hapim edhe ambasadë në Prishtinë. Presidenti, Zëvendës Presidenti dhe Kryeministri theksuan rëndësinë e partneritetit të Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara. Dergo mesazh Ambasada e Malit të Zi. Gazeta kosovare ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. admin. Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani ka njoftuar se pas masave të reja kufizuese ndaj pandemisë që u morën dje, nga 8 marsi do të lejohet hapja e disa dyqaneve, shkruan Gazeta Sinjali. Ambasada e Kosovës në Gjermani ka vlerësuar se java që po lëmë pas ishte e zezë për Kosovën dhe shqiptarët. Telefon: +41 800 24-7-365 / +41 58 465 33 33. 50 comments. 15,549 likes · 53 talking about this. Misioni i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri është në dijeni që shumë aplikantë e kanë paguar tarifën Ambasada e Rusisë në Tiranë i reagon Haradinajt për "Shqipërinë e Madhe: Provokim, po përparon si ide Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në Shqipëri të cilat i kanë quajtur këto deklarata si provokim. Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore. Emri ose Emaili juaj: Mesazhi. Posted by. 504 likes · 2 talking about this · 7 were here. Consulate & Embassy Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. “Ne kemi kundërshtuar prej kohësh mbajtjen e mbledhjeve të qeverisë së Kosovës … Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett i ka uruar fat Kosovës në ndeshjen e sotme me Spanjën në Sevilla. “Po ashtu, duke u nisur nga fakti se në vazhdimësi kemi pranuar dhjetëra kërkesa për ndihmë, dëshirojmë të njoftojmë opinion se zonat e prekura nga tërmeti kanë nevojë për tenda, stufa, […] Ambasasa e Kosovës po organizon sonte një pritje për 6 vjetorin e Pavarësisë. Ambasada e Shqipërisë. Hasani që ka qenë pjesë e takimeve që sot ka mbajtur Kurti në Tiranë në saje të vizitës së […] Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' ambasada e kosoves ne tirane '. Ambasadori Sakar e ka uruar kryeministrin Kurti për marrjen e detyrës dhe ka ritheksuar vullnetin për vazhdimin e bashkëpunimit dhe kultivimin e mëtejmë të marrëdhënieve miqësore ndërmjet dy vendeve. Lajme - Koncert Festiv për 8 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Politika e Jashtme Investo ne Kosove. +33 (0) 1 45 00 02 06. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga Ambasada. “Këtu po bëhet fjalë për një provokim të radhës, të implikuar në ideologjinë e Shqipërisë së Madhe, e cila kohët e fundit ka përparuar gjithnjë e më intensivisht në rajon dhe kërcënon drejtpërdrejt integritetin territorial të shteteve të Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. Për rëndësinë e njohjes së Kosovës nga Izraeli dhe për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve, është shprehur qartë Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kjo është shprehur edhe në letrën që ai ia ka dërguar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar zëdhënësi i këtij subjekti politik, Përparim Kryeziu. http://ambasada-ks. 2020 deri me daten 20. Kanali Shtate. 127 likes · 10 talking about this · 1 was here. al gazetashqiptare. Ambasada e ShBA-së në Kosovë, përmes një postimi në Twitter ka thënë se është e kotë që qeveria e Kosovës të organizojë mbledhje jashtë Kosovës, raporton Gazeta Express. 1 1, Avenue des Scarabées 1000 Bruxelles +32 2 640 14 22 Fax. Ne do të hapim edhe Ambasada e Konsullata të tjera të përbashkëta, por prania e Bacës Rifat i jep një kuptim tjetër kësaj konsullate” ka thënë Ministri Hoxhaj. Presidenti dhe Zëvendës Presidenti shprehën vlerësimin e tyre për rolin kritik të Shqipërisë në çuarjen përpara të sigurisë “Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Prishtinë është në kontakt të afërt me autoritetet gjermane për sqarimin e rrethanave të aksidenteve në Bruckerg të Bavarisë ku humbën jetën dy vëllezër dhe Meersburg të Baden-Württemberg ku sot kanë humbur jetën edhe tre shqiptarë nga Kosova gjatë udhëtimit për Zvicër”. Consulate & Embassy Ambasada e Kosovës në Tokio për momentin nuk ofron shërbime konsullore të vizave për qytetarët e huaj si dhe shërbime të lëshimit të dokumenteve për qytetarët e Kosovës deri në një njoftim tjetër. Fitër Bajrami festohet këtë të diel, më 24 maj. 2015 / Ministria e Punëve të Jashtme / Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë / Të gjitha të drejtat e Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. Ambasada e Izraelit ne Shqiperi; Ambasada e Shqiperise ne Izrael; Shoqata Shqiperi – Izrael; Dhoma Shqiperi-Izrael; Diplomacia shqiptare; Konsujt e Nderit ne Izrael; Lajme nga Shqiperia; Komuniteti Hebre Shqiperi; AJC -Albanian Jewish Community; Komunitetet Fetare; Bashkite shqiptare; Komuniteti shqiptar ne Izrael; Historia e Për shkak se Spanja nuk e njeh shtetësinë e Kosovës, është diskutuar shumë nëse do t’u lejohet Dardanëve që të prezantohen me flamurin dhe himnin e Kosovës. 02/11/2020 17:25 Përfituesit e DV-2020: Për më shumë information mbi shfuqizimin e Dekretit Presidencial 10014, ju lutemi vizitoni faqen e internetit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Byrosë së Çështjeve Konsullore “ Shfuqizimi i Dekretit Presidencial Nr. Pjeter Budi nr. 56 Tirana Albania. Ju lutemi vazhdoni të monitoroni këtë faqe në internet për përditësimet. në ceremoni morën pjesë Presidenti Bujar Nishani, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, Kryeministri Edi… Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë, shkruan Koha. Është hapur zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Jerusalem. tirana@gov. “Bazuar në Marrëveshjen e Uashingtonit të 4 Shtatorit 2020, ku zyrtarizohet njohja e ndërsjelltë mes Republikës së Kosovës dhe Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ne mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar paqësisht, por dëmtimi i pronës publike, hedhja e granatave tymuese në Parlament dhe dhuna nuk janë të pranueshme. Republika e Kosovës sot […] Udhëheqësit e Misioneve në Kosovë të BE-së dhe të Shteteve Anëtare e marrin parasyshë dorëheqjen e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Ambasada Gjermane Prishtinë Mirë se erdhët! Deri në një lajmërim të radhës kufizime të zgjeruara të udhëtimit vlejnë për udhëtarët nga shumica e vendeve jashtë BE-së. 145. : B07 Riyadh/Mbretëria e Arabisë Saudite e-mail: visa. embassy. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Ambasada Gjermane Prishtinë Mirë se erdhët! Deri në një lajmërim të radhës kufizime të zgjeruara të udhëtimit vlejnë për udhëtarët nga shumica e vendeve jashtë BE-së. “Ne kemi kundërshtuar prej kohësh mbajtjen e mbledhjeve të qeverisë … Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka thënë se prej kohësh e ka kundërshtuar mbajtjen e mbledhjeve të Qeverisë së Kosovës jashtë Kosovës. Në këtë libër çdokush mund të lërë një shënim në nder të ish-kryeministrit Rexhepi, i cili u nda nga jeta në moshën 63-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. “Këtu po bëhet fjalë për një provokim të radhës, të implikuar në ideologjinë e Shqipërisë së Madhe, e cila kohët e fundit ka përparuar gjithnjë e më intensivisht në rajon dhe kërcënon drejtpërdrejt integritetin territorial të […] Ambasada e Suedisë në Tiranë. Kjo pasi që Ambasada e Kosovës duhet t’i dërgojë listat e udhëtarëve tek autoritetet e Emirateve të Bashkuara, shkruan Gazeta Sinjali. Erdogan në një letër urimi për kryeministrin Albin Kurti pasi ai mori detyrën javën e kaluar, i kërkoi ta rishikojë vendimin. Local Business Ambasadorja e parë e Kosovës në Izrael, Ines Demiri ka publikuar pamjet e ambasadës së Kosovës në Jeruzalem. Shërbime në diplomaci dhe përfaqësim i politikave dhe shtetit të Rumanisë. Në një deklaratë për media, kreu i kësaj shoqate, Elmi Berisha, thekson se “Kosova nuk ka rrugë tjetër përveçse ta hapë sa më parë ambasadën pranë asaj Amerikane në Jeruzalem”. Ambasada e Zvicrës në Tirana © EDA/Holger Tausch. Kohëzgjatja e kontratës: Një vit (me mundësi vazhdimi) me një periudhë provuese prej 3 muajsh, paga mujore bruto 450 euro. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk . Serwer, ka dalë kundër që ambasada e Kosovës të vendoset në Jerusalem. October 12, 2020 ·. ambasada-ks. Ministri Bushati ka falënderuar ministrin Hoxhaj për mundësinë që edhe Shqipëria të përfaqësohet nga sot me shërbime konsullore në Konsullatën e përbashkët Ambasada e Izraelit ne Shqiperi; Ambasada e Shqiperise ne Izrael; Shoqata Shqiperi – Izrael; Dhoma Shqiperi-Izrael; Diplomacia shqiptare; Konsujt e Nderit ne Izrael; Lajme nga Shqiperia; Komuniteti Hebre Shqiperi; AJC -Albanian Jewish Community; Komunitetet Fetare; Bashkite shqiptare; Komuniteti shqiptar ne Izrael; Historia e hebrenjve Fjala e ambasadorit Kosnett në Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës, Nju Jork; Deklarata për Shtyp. Pas anulimit të takimit, kreu i Bashkësisë së Tiranës tha se Kurti e ka devijuar agjendën dhe nuk e di arsyen e anulimit. Ambasada e Kosovës - Tiranë on the map. Shërbimi i marrëdhënieve me publikun mund të kontaktohet në: Tel: +49 (0) 89159861720 Fax: +49 (0) 89159861719 Email: Ambasada e Kosovës në Tiranë 19:40 | 23 Mars 2015 Kryeministri i Shqipërisë është pyetur sot nga gazetarët në Tiranë lidhur me objektin e Ambasadës së Kosovës në kryeqytet, për të cilin është bërë një gjyq pronësie vitet e fundit dhe pronari i tokës ku ndodhet objekti e ka fituar gjyqin. Cdo aktivitet nga ' ambasada e kosoves ne tirane ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Ne do të japim detaje shtesë kur të jemi në gjendje të rifillojmë shërbimet në kategori specifike të vizave. Më tej, ambasada e Rusisë pretendon se akuzat që Shqipëria ka ngritur ndaj diplomatit janë të pabaza dhe fiktive dhe se vënë në dyshim zhvillimin e marrëdhënieve miqësore. Si aplikues për vizë, ju duhet të përcaktoni nëse i përmbushni të gjitha kriteret e kërkuara për të marrë kategorinë e vizës për të cilën po aplikoni. brussels@mfa. Sipas njoftimit, shteti gjerman ka vendosur që duke filluar nga 8 marsi çdo qytetari t’iu ofrohet falas një test i shpejtë ndaj koronavirusit. Në Vlorë kanë mbërritur 6 mijë dozat e para të vaksinës kineze të cilat do Mediat në Izrael raportojnë se ambasada e Kosovës në Jeruzalem do të hapet ditën e hënë. Consulate & Embassy Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. Ndërsa ambasadori Sulejman Selimi gjendet në paraburgim, prokurori i rastit italian, Mauricio Salustro, ka kërkuar zgjatjen e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë. ly/1s5j7UTAmbasada e Republikës së Kosovës në Tiranë, në kuadër të aktiviteteve me rastin e 10 vjetorit të Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në Tiranë dhe jo në Shkodër. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin e treguar në ditët e fundit nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish udhëheqësi i… more (Tirane, 1999) Image. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. net. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim tjetër në profiling e saj në Fb sot lidhur me masat kundër koronavirusit. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, Erion Veliaj. 15,548 likes · 63 talking about this. Ndeshja e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror mes Spanjës dhe Kosovës u përcjell me polemika, pasi shteti iberik nuk e njeh vendin tonë si të pavarur. Kjo ambasadë bën të ditur se punë me palë gjatë të hënës nuk do të ketë as në Konsullatat e Kosovës në München, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg dhe Düsseldorf. Marrëveshja e dytë është për transmetimin e përvojave në procesin e integrimit evropian, ne edhe e kemi kryer ushtrimin e krahasimit të legjislacionit të AMBASADA E KOSOVES INAGUROHET NE TIRANE PER 4 VJETORIN E PAVARESISE LAJM. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i paraparë që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, Erion Veliaj. Bush, gjatë vizitës së tij në Tiranë, në 10 qershor të vitit 2007: “Shpresoj se vizita e sotme do të dërgojë tek populli shqiptar mesazhin se ju mund të mbështeteni tek Amerika, ashtu si Amerika mund të mbështetet tek ju, për të punuar fort për të përhapur Ne shfrytëzojmë cookies. al shqiptaria balkanweb balkanweb. 01. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Analisti i njohur i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer ka komentuar marrëdhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit. “Ne besojmë se akuzat e ngritura ndaj tij janë pa baza dhe janë fiktive. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Shumica e kombeve i kanë ambasadat e tyre në Izrael me seli në Tel Aviv. Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës; Ambasada amerikane e përkrah fushatën „E ardhmja është në duart tona” Ambasada e Kosovës në Izrael, në dorë të Albin Kurtit. Ambasada amerikane përmes një postimi në Twitter, ka kërkuar që nëpunësit publikë t’i shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë. com is the number one paste tool since 2002. AMBASADA E KOSOVES INAGUROHET NE TIRANE PER 4 VJETORIN E PAVARESISE LAJM. Consulate & Embassy Gjykata e Rrethit të Tiranës, në vitin 2012, me një vendim të sajin, i ka kthyer pronën që është aktualisht Ambasada, pronarëve legjitimë të saj, por selia diplomatike vazhdon të ushtrojë aktivitetin e saj po aty. Qytetarë të nderuar, Bashkatdhetarë në vende të ndryshme të botës, Ambasada e Republikës së Kosovës, në kuadër të kapaciteteve që ka, do t'ju ofrojë informacione dhe ndihmë. por kërkesa e Biden është theksuar edhe nga Zëdhënësi i Ambasadës amerikane në Beograd, James Hagengruber. Nga populli i Izraelit për Ambasada e Kosovës në Francë ka dënuar sulmet terroriste që kanë ndodhur ditën e sotme në qytetin Nice të Francës. “Një moment vërtet krenar dhe historik për marrëdhëniet e Kosovës dhe Izraelit. swedenabroad. Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. state. ambassaden. “Për shkak të situatës së përkeqësuar epidemiologjike dhe kufizimeve e masave të miratuara nga Qeveria e Republikës së Sllovenisë, Shërbimi Konsullor i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Lubjanë do të pezullojë punën me palë nga data 1 Në kuadër të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Mynih funksionon edhe shërbimi i marrëdhënieve me publikun. Kjo ambasadë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidente trafiku. E-mail: helpline@eda. Shkencëtarët gjejnë kurën “çudibërëse”, dhëmbët rriten nga e para “Ambasada në Jerusalem çështje e kryer”, kryediplomatja kosovare lajm në mediat e botës; Zaev: Shpresoj që edhe opozita shqiptare ta mbështesë shtyrjen e regjistrimit, i kemi numrat edhe për votim me badenter Embassy of the Republic of Kosovo, 7, rue de Monceau, 75008 Paris. 3:05. Ambasada Ruse në Shqipëri ka reaguar pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Tel. share. Disa faqe interneti apo emaile përpiqen t’ju mashtrojnë duke u prezantuar si faqe zyrtare të Subscribe në Ora News këtu http://bit. Ambasada e Kosovës në Tiranë ka hapur librin e zisë dy ditë pas vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. Libri i ngushëllimeve do të jetë i hapur në Ambasadën e Kosovës në këto orare: E mërkurë 23 gusht 2017 10:00-12:00 dhe pasdite nga ora 14:00-160:00. Kërkesë që nxiti reagime të shumta në vend dhe rajon. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Jashtme dhe e Diasporës përmes një njoftimi për media. Shqipëria e Madhe/ Ambasada e Rusisë në Tiranë reagon ndaj Haradinajt: Provokim, po përparon si ide 24/01/2021 08:31 Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në Shqipëri të cilat i kanë quajtur këto deklarata si provokim. Ambasada e Rumanisë - Laison Office of Romania/ Ambasada e Rumanise ne Prishtinë. newyork@rks-gov. Facebook: facebook. /Gazeta Sinjali/ Ambasada gjermane në Prishtinë ka uruar Kosovën dhe KOSTT-in që është bërë e zonë e pavarur rregulluese brenda bllokut Kosovë-Shqipëri, marrëveshje kjo që është arritur së fundmi mes këtyre dy vendeve. france@rks-gov. “Nxisim të gjithë qytetarët amerikanë në Shqipëri që të regjistrohen në programin STEP, në mënyrë që të marrin mesazhet dhe njoftimet e Ambasadës. Libri i ngushëllimeve do të jetë i hapur në Ambasadën e Kosovës në këto orare: E mërkurë 23 gusht 2017 10:00-12:00 dhe pasdite nga ora […] Marrëveshja e parë është që të mblidhemi për të firmosur një marrëveshje për ndarje e shpenzimeve dhe detyrave në një fushat për lobimin e njohjes së Kosovës. Data e aplikimit: 15 ditë Kalendarik nga data e shpalljes (06. Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. net Shumëkujt i ka bërë përshtypje vendndodhja e godinës së Ambasadës së Kosovës në Tiranë, mes asaj të Serbisë dhe asaj të Rusisë. Embassy of Sweden Rr. 5 likes. Aktiviteti po organizohet në hotel “Sheraton” dhe të pranishëm në të janë politikanë, personalitete të vendit dhe të huaj. Politika e Jashtme Investo ne Kosove. Close. com Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. al gazetashqiptare. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Faqja online e Ambasades se Kosoves ne Tirane. Orari i vizitave E hënë - E Mërkurë 09:00-13:00 E Enjte - E Premte 09:00 - 12:00. Slovenské veľvyslanectvo v Albánsku / Ambasada e Sllovakisë ne Shqipëri. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Është hapur sot Ambasada e Kosovës në Jeruzalem. Ambasada e Çekisë në Tiranë, në kuadër të Pranverës së Frankofonisë dhe në prag të ditës së lindjes, organizoi një takim për ndikimin që vepra e Milan Kunderës ka në botë. ambasada e kosoves ne tirane